رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد: روندافزایشی مصدومان اعزامی به بیمارستان از آغاز طرح سلامت نوروزی تاکنون

 | تاریخ ارسال: 1402/1/6 | 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خبر داد:
روندافزایشی مصدومان اعزامی به بیمارستان از آغاز طرح سلامت نوروزی تاکنون
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اعلام اینکه در طی روز های سپری شده از طرح سلامت نوروزی مصدومان اعزامی به بیمارستان روند افزایشی دارد افزود:  طی روز گذشته یکصد و یازده نفر مصدوم توسط اورژانس به مراکز درمانی  اعزام شده اند.


دکتر بختیاری  صبح امروز یکشنبه ۶فروردین در گفتگو با پایگاه خبری وبدا - زنجان، در تشریح اقدامات انجام شده از آغاز طرح سلامت نوروزی تاکنون گفت: این طرح از ۲۴ اسفندماه سال گذشته آغاز شده و تا ۲۵ فروردین امسال ادامه خواهد داشت.

رئیس دانشگاه  با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته یک هزار و ۴۷۵ نفر به مراکز جامع سلامت شهری و روستایی استان مراجعه کرده‌اند، اظهار کرد: در ۲۴ساعت گذشته، ۵۴۵نفر با سامانه ۱۱۵ اورژانس تماس گرفته‌اند که منجر به ۱۷۹ ماموریت اعزامی و ۱۱۱ مورد اعزام مصدومان به بیمارستان شده است، که از شروع  طرح تاکنون اعزام مصدوم به ۲۰۰۵ مورد رسیده است.

وی تعداد مراجعین سرپایی به اورژانس بیمارستانی در سطح استان طی ۲۴ساعت گذشته را ۴هزار و۹۹۳ نفر اعلام کرد و افزود: تعداد موالید در شبانه‌روز گذشته  نیز در استان  ۵۴ مورد بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، تعداد بازرسی‌های انجام شده طی شبانه روز گذشته از اماکن عمومی و مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی استان را ۱۵۲ مورد عنوان کرد و گفت: طی ۲۴ساعت گذشته ۴۴بازدید و بازرسی توسط مدیران دانشگاه انجام شده است.

وی با اشاره به ۸مورد بازرسی از داروخانه‌های استان از روز گذشته تاکنون، خاطرنشان کرد: طی شبانه روز گذشته به ۵۱ شکایت مردمی نیز پاسخ داده شده است.منبع خبر وبدا زنجان

 

دفعات مشاهده: 7 بار   |   دفعات چاپ: 1 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال ۱۴۰۲

 | تاریخ ارسال: 1402/1/5 | 

پیام رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال ۱۴۰۲
دکتر حسن بختیاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان به مناسبت فرارسیدن نوروز و آغاز سال ۱۴۰۲پیام تبریک صادر کرد


در متن این پیام آمده است:
یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ

بار دیگر نوروز با تمام زیبایی‌هایش فرا می‌رسد‌. دگربار طبیعت رخ می‌نمایاند و جلوه‌ای بس چشم‌نواز از آفرینش و عظمت آن آشکار می‌شود.

عید نوروز کهن‌ترین جشن گیتی و جلوه‌ای از فرهنگ غنی و زیبای ایرانی همیشه نویدبخش افکار و تصمیم‌های تازه برای آینده بوده است، آینده‌ای که همه امید داریم بهتر از گذشته باشد.

تقارن بهار طبیعت با بهار قرآن (رمضان‌الکریم) را به فال نیک گرفته و این ایام را فرصتی برای بازگشت به خود، بهسازی درون و دیدن غبار و هرگونه سیاهی دل و جان تلقی می‌کنیم، تا آغاز سال جدید، مجالی برای دگرگون شدن و تعالی ذهن و روح باشد.

اینجانب فرارسیدن سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه خلاقیت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت است را به مردم ایران به خصوص خانواده بزرگ دانشگاه علوم پزشکی زنجان تبریک عرض می‌نمایم.

 دکتر حسن بختیاری
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان

دفعات مشاهده: 172 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

عضویت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام

 | تاریخ ارسال: 1402/1/4 | 

عضویت دانشگاه علوم پزشکی زنجان در شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام

دانشگاه علوم پزشکی زنجان با پذیرش سند عضویت شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام به خانواده بزرگ این سازمان بین‌المللی علمی و دانشگاهی پیوست.


پایگاه خبری وبدا-زنجان: دانشگاه علوم پزشکی زنجان به پشتوانه نزدیک به چهار دهه قدمت، دارای دانشکده‌های پزشکی، داروسازی، دندانپزشکی، پرستاری و مامایی، بهداشت، پیراپزشکی، مراکز تحقیقاتی، بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و مراکز بهداشتی است.

این دانشگاه بر پایۀ ارزیابی‌های علمی صورت گرفته در نظام رتبه‌بندی جهانی سایمگو، در زُمره دانشگاه‌‌های علوم پزشکی برتر ایران قرار دارد.

گفتنی است شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام یکی از شبکه‌های وابسته به "کامستک" کمیته دائمی همکاری‌های علمی و فناوری کشورهای هم‌پیمان در سازمان همکاری‌های اسلامی است که وزارت علوم، تحقیقات و فناوری جمهوری اسلامی ایران میزبانی از آن را بر عهده دارد. این سازمان بین‌المللی، پایگاهی سرشار از دانایی و توانایی است که با آرمان دادگری، ژرفایش و پایایی دانش و اندیشه‌ و توانمندسازی آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و مهارتی جهان اسلام، در گسترش آموزش‌عالی همگانی استوار بر فناوری هوشمند می‌کوشد.

دفعات مشاهده: 266 بار   |   دفعات چاپ: 5 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛ تولد بیش از ۲۸۴ نوزاد از ابتدای طرح سلامت نوروزی تاکنون

 | تاریخ ارسال: 1402/1/3 | 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان؛
تولد بیش از ۲۸۴ نوزاد از ابتدای طرح سلامت نوروزی تاکنون
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به آغاز طرح سلامت نوروزی از۲۴ اسفند ۱۴۰۱ گفت: از ابتدای این طرح تا کنون ۲۸۴ مورد موالید در استان به ثبت رسیده است. که نسبت به روز گذشته ۴۷ مورد افزایش داشته است.


دکتر حسن بختیاری در گفتگو با وبدا زنجان در تشریح  اقدامات انجام شده و عملکرد واحد های بهداشتی، درمانی و خدمات رسان دانشگاه علوم پزشکی زنجان  در طرح سلامت نوروزی گفت: این طرح از ۲۴ اسفندماه ۱۴۰۱ آغاز شده و تا  ۲۵ فروردین ۱۴۰۲ ادامه خواهد داشت.

وی افزود از ابتدای شروع طرح تا به امروز در حوزه اورژانس استان ۴هزار و ۴۹۴ مورد تماس با  اورژانس پیش بیمارستانی گرفته شده است. و از این تعداد یک هزار و۴۵۷ مورد از تماس ها  اعزام به ماموریت منجر شده است.و همچنین ۹۶۴ مصدوم از این ماموریت ها به مراکز درمانی استان و خدمات پیش بیمارستانی منتقل شده اند.

دکتر بختیاری با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته۴ هزار و ۵۲۷ مراجعه کننده به مراکز درمانی در سطح استان بوده است، گفت: از ابتدای طرح سلامت نوروزی تاکنون ۳۲ هزار و ۷۷۲ نفر به صورت سرپایی در بخش های اورژانس پیش بیمارستانی و مراکز آموزشی درمانی و بیمارستان های استان و ۷۸هزارو ۸۵۳ مورد نیز در مراکز جامع سلامت شهری و روستایی پذیرش شده اند.که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۰۷ نفر به مراجعه به مراکز جمع سلامت شهری و روستایی افزایش داشته است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اعلام اینکه در بیمارستانهای استان نیز در طی این مدت   ۸۶۶مورد عمل جراحی‌ مختلف انجام شده افزود: این آمار  نسبت به روز گذشته ۷۸ مورد افزایش داشته است.

مقام ارشد دانشگاه با اشاره به اینکه ۲۲۳ مورد بازدید و بازرسی توسط مدیران دانشگاه از مراکز درمانی و مراکز جامع سلامت انجام شده است اظهار کرد: همچنین ۳۰ مورد بازرسی نیز از داروخانه ها به عمل آمده است.

 

دفعات مشاهده: 375 بار   |   دفعات چاپ: 4 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر

دکتر بختیاری خبر داد: آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای ارائه خدمات در ایام نوروز ۱۴۰۲

 | تاریخ ارسال: 1401/12/24 | 

دکتر بختیاری خبر داد:

آمادگی دانشگاه علوم پزشکی زنجان برای ارائه خدمات در ایام نوروز ۱۴۰۲

دکتر حسن بختیاری، رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان از آمادگی این دانشگاه برای ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در ایام نوروز ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: همه تلاش خود را برای ارائه خدمات مطلوب به شهروندان در این ایام به کار می‌گیریم.


دکتر بختیاری روز دوشنبه ۲۲اسفند، در گفتگو با پایگاه خبری وبدا-زنجان، اظهار کرد: پیش‌بینی‎‌ها و برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص ارائه خدمات درمانی تخصصی مورد نیاز بیماران در بیمارستان‌های استان صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کمبودی در زمینه ملزومات پزشکی و داروهای اساسی و مورد نیاز بیمارستان‌های استان وجود ندارد، افزود: برنامه حضور مدیریت و پزشکان متخصص همه بیمارستان‌ها در کشیک نوروزی برنامه‌ریزی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان، با اشاره به آغاز اجرای طرح بسیج سلامت نوروزی از ۲۴ اسفندماه، گفت: با توجه به افزایش فعالیت برخی مراکز و اماکن عمومی همچون مراکز تهیه، توزیع و عرضه مواد غذایی بهاره و مراکز اقامتی-تفریحی، تشدید کنترل و نظارت‌های بهداشتی هدفمند بر این گونه مراکز و اماکن خاص، ضروری است.

وی خاطرنشان کرد: این طرح با حضور فعال بازرسین بهداشت محیط، مجهز به تجهیزات پرتابل سنجش و نمونه‌برداری از آب، موادغذایی و سطوح، همزمان با سراسر کشور اجرایی می‌شود.

دکتر بختیاری افزود: طرح بسیج سلامت نوروزی با محوریت  معاونت بهداشتی دانشگاه با مشارکت دستگاه‌های اجرائی متولی از جمله: استانداری زنجان، سازمان حمل و نقل جاده ای، میراث فرهنگی، پلیس راهور، نیروی انتظامی، دامپزشکی، تعزیزات حکومتی، صدا وسیما و سایر دستگاههای اجرائی مرتبط اجرا خواهد شد.

وی افزود: برای ایام نوروز، ۶۳ پایگاه‌ اورژانس شامل ۴۲ پایگاه جاده‌ای و ۲۱ پایگاه شهری، پایگاه اورژانس هوایی، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۳دستگاه موتورلانس در آماده‌باش کامل قرار دارند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با اشاره به انعقاد قرارداد همکاری بین اورژانس و پلیس راهور زنجان، اظهار کرد: بر طبق این قرارداد، دو طرف متعهد شدند در زمان اجرای طرح سلامت نوروزی از ۲۴ اسفند ماه ۱۴۰۱لغایت ۱۴ فروردین ۱۴۰۲  علاوه بر همکاری و تعامل بیشتر، در خصوص اقدام سریع و اصولی تیم های اورژانس در تصادفات جرحی و فوتی احتمالی و آماده به کار بودن آمبولانسها  و مراکز پذیرش مجروحین و مصدومین نیز به توافق رسیدند.

وی اظهار کرد: تمام ظرفیت‌های بیمارستان‌ها برای ارائه خدمات اورژانس در ایام تعطیلات نوروزی بسیج شده‌اند و همه بخش‌های بیمارستانی برای پشتیبانی اورژانس در آماده باش کامل هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطرنشان کرد: کلینیک دندانپزشکی شفیعیه از ۲۹اسفند ۱۴۰۱ تا ۴فروردین ۱۴۰۲ به صورت صبح و بعدازظهر و از ۵ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ در شیفت صبح به شهروندان، خدمات دندانپزشکی ارائه خواهد داد.

منبع خبر وبدا زنجان

دفعات مشاهده: 1280 بار   |   دفعات چاپ: 7 بار   |   دفعات ارسال به دیگران: 0 بار   |   0 نظر